
$51.26
Additional information
| Decimal Diameter | 0.6250 |
|---|---|
| Fractional Diameter | 5/8 in |
| Tool Type & Size No. | Radius End |
| Shank Diameter | 1/4 in |
| Flute Length | 1-7/16 in |
| Overall Length | 3-7/16 in |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 35781 |
| Cut Style | Single Cut |
| Weight | 0.3 lbs |
