
$41.52
Additional information
| Decimal Diameter | 0.7480 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Plain End |
| Tool Diameter (mm) | 19 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 19 mm |
| Overall Length | 63 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60565 |
| Cut Style | Single Cut |
| Weight | 0.31 lbs |

$41.52
| Decimal Diameter | 0.7480 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Plain End |
| Tool Diameter (mm) | 19 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 19 mm |
| Overall Length | 63 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60565 |
| Cut Style | Single Cut |
| Weight | 0.31 lbs |