
$29.15
Additional information
| Decimal Diameter | 0.6299 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Pointed End |
| Tool Diameter (mm) | 16 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 8 mm |
| Overall Length | 56 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60553 |
| Cut Style | Double Cut |
| Weight | 0.2 lbs |

$29.15
| Decimal Diameter | 0.6299 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Pointed End |
| Tool Diameter (mm) | 16 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 8 mm |
| Overall Length | 56 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60553 |
| Cut Style | Double Cut |
| Weight | 0.2 lbs |