
$16.64
Additional information
| Decimal Diameter | 0.3740 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Pointed End |
| Tool Diameter (mm) | 9.5 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 8 mm |
| Overall Length | 55 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60535 |
| Cut Style | Double Cut |
| Weight | 0.07 lbs |

$16.64
| Decimal Diameter | 0.3740 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Pointed End |
| Tool Diameter (mm) | 9.5 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 8 mm |
| Overall Length | 55 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60535 |
| Cut Style | Double Cut |
| Weight | 0.07 lbs |