
$22.38
Additional information
| Decimal Diameter | 0.5000 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Pointed End |
| Tool Diameter (mm) | 12.7 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 6.3 mm |
| Overall Length | 52 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60528 |
| Cut Style | Single Cut |
| Weight | 0.11 lbs |

$22.38
| Decimal Diameter | 0.5000 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Pointed End |
| Tool Diameter (mm) | 12.7 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 6.3 mm |
| Overall Length | 52 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60528 |
| Cut Style | Single Cut |
| Weight | 0.11 lbs |