
$55,665.00
Additional information
| Decimal Diameter | 0.6299 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Radius End |
| Tool Diameter (mm) | 16 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 36 mm |
| Overall Length | 79 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60419 |
| Cut Style | Single Cut |
| Weight | 0.28 lbs |

$55,665.00
| Decimal Diameter | 0.6299 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Radius End |
| Tool Diameter (mm) | 16 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 36 mm |
| Overall Length | 79 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60419 |
| Cut Style | Single Cut |
| Weight | 0.28 lbs |