
$12.83
Additional information
| Decimal Diameter | 0.3150 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Radius End |
| Tool Diameter (mm) | 8 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 7 mm |
| Overall Length | 50 mm |
| Shank Type | A |
| Old Part Number | 60249 |
| Cut Style | Double Cut |
| Weight | 0.04 lbs |

$12.83
| Decimal Diameter | 0.3150 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Radius End |
| Tool Diameter (mm) | 8 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 7 mm |
| Overall Length | 50 mm |
| Shank Type | A |
| Old Part Number | 60249 |
| Cut Style | Double Cut |
| Weight | 0.04 lbs |