
$34.52
Additional information
| Decimal Diameter | 0.6299 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Radius End |
| Tool Diameter (mm) | 16 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 25 mm |
| Overall Length | 68 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60204 |
| Cut Style | Double Cut |
| Weight | 0.24 lbs |

$34.52
| Decimal Diameter | 0.6299 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Radius End |
| Tool Diameter (mm) | 16 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 25 mm |
| Overall Length | 68 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60204 |
| Cut Style | Double Cut |
| Weight | 0.24 lbs |