
$11.54
Additional information
| Decimal Diameter | 0.2500 |
|---|---|
| Fractional Diameter | 1/4 in |
| Tool Type & Size No. | Plain End |
| Shank Diameter | 1/8 in |
| Flute Length | 1/4 in |
| Overall Length | 1-3/4 in |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 36051 |
| Cut Style | Single Cut |
| Weight | 0.02 lbs |

$11.54
| Decimal Diameter | 0.2500 |
|---|---|
| Fractional Diameter | 1/4 in |
| Tool Type & Size No. | Plain End |
| Shank Diameter | 1/8 in |
| Flute Length | 1/4 in |
| Overall Length | 1-3/4 in |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 36051 |
| Cut Style | Single Cut |
| Weight | 0.02 lbs |