
$22.60
Additional information
| Decimal Diameter | 0.3125 |
|---|---|
| Fractional Diameter | 5/16 in |
| Tool Type & Size No. | Radius End |
| Shank Diameter | 1/4 in |
| Flute Length | 3/4 in |
| Overall Length | 4-3/4 in |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 35794 |
| Cut Style | Double Cut |
| Weight | 0.1 lbs |
