
$26.83
Additional information
| Decimal Diameter | 0.3750 |
|---|---|
| Fractional Diameter | 3/8 in |
| Tool Type & Size No. | Radius End |
| Shank Diameter | 1/4 in |
| Flute Length | 3/4 in |
| Overall Length | 6-3/4 in |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 34916 |
| Cut Style | Single Cut |
| Weight | 0.21 lbs |
