
$36.85
Additional information
| Decimal Diameter | 0.5000 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | End Cutting |
| Tool Diameter (mm) | 12.7 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 25 mm |
| Overall Length | 127 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60585 |
| Cut Style | Double Cut |
| Weight | 0.28 lbs |

$36.85
| Decimal Diameter | 0.5000 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | End Cutting |
| Tool Diameter (mm) | 12.7 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 25 mm |
| Overall Length | 127 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60585 |
| Cut Style | Double Cut |
| Weight | 0.28 lbs |