
$38.92
Additional information
| Decimal Diameter | 0.5000 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Radius End |
| Tool Diameter (mm) | 12.7 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 28 mm |
| Overall Length | 180 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60456 |
| Cut Style | Single Cut |
| Weight | 0.4 lbs |

$38.92
| Decimal Diameter | 0.5000 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Radius End |
| Tool Diameter (mm) | 12.7 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 28 mm |
| Overall Length | 180 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60456 |
| Cut Style | Single Cut |
| Weight | 0.4 lbs |