
$26.66
Additional information
| Decimal Diameter | 0.3150 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Radius End |
| Tool Diameter (mm) | 8 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 19 mm |
| Overall Length | 171 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60425 |
| Cut Style | Single Cut |
| Weight | 0.15 lbs |

$26.66
| Decimal Diameter | 0.3150 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Radius End |
| Tool Diameter (mm) | 8 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 19 mm |
| Overall Length | 171 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60425 |
| Cut Style | Single Cut |
| Weight | 0.15 lbs |