
$75.49
Additional information
| Decimal Diameter | 0.7480 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Radius End |
| Tool Diameter (mm) | 19 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 16 mm |
| Overall Length | 60 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60269 |
| Cut Style | Aluma Cut |
| Weight | 0.3 lbs |

$75.49
| Decimal Diameter | 0.7480 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Radius End |
| Tool Diameter (mm) | 19 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 16 mm |
| Overall Length | 60 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60269 |
| Cut Style | Aluma Cut |
| Weight | 0.3 lbs |