
$51.66
Additional information
| Decimal Diameter | 0.7480 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Plain End |
| Tool Diameter (mm) | 19 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 25 mm |
| Overall Length | 68 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60109 |
| Cut Style | Aluma Cut |
| Weight | 0.34 lbs |

$51.66
| Decimal Diameter | 0.7480 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Plain End |
| Tool Diameter (mm) | 19 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 25 mm |
| Overall Length | 68 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60109 |
| Cut Style | Aluma Cut |
| Weight | 0.34 lbs |