
$62.87
Chamfer-Spot Tool 4 Facet Point Solid Carbide
Description
Chamfer-Spot Tool with 4 Facet Point in Solid Carbide.
Additional information
| Decimal Diameter | 0.3937 |
|---|---|
| Tool Diameter (mm) | 10 mm |
| Angle | 60 |
| Shank Diameter | 10 mm |
| Flute Length | 8.66 mm |
| Overall Length | 72 mm |
| Shank Type | Plain |
| Old Part Number | 36669 |
| Weight | 0.1 lbs |
