
$38.04
Additional information
| Decimal Diameter | 0.6250 |
|---|---|
| Fractional Diameter | 5/8 in |
| Tool Type & Size No. | Plain End |
| Shank Diameter | 1/4 in |
| Flute Length | 5/8 in |
| Overall Length | 2-5/8 in |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 36068 |
| Cut Style | Single Cut |
| Weight | 0.23 lbs |

$38.04
| Decimal Diameter | 0.6250 |
|---|---|
| Fractional Diameter | 5/8 in |
| Tool Type & Size No. | Plain End |
| Shank Diameter | 1/4 in |
| Flute Length | 5/8 in |
| Overall Length | 2-5/8 in |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 36068 |
| Cut Style | Single Cut |
| Weight | 0.23 lbs |