
$20.74
Additional information
| Decimal Diameter | 0.3750 |
|---|---|
| Fractional Diameter | 3/8 in |
| Tool Type & Size No. | Pointed End |
| Shank Diameter | 1/4 in |
| Flute Length | 5/8 in |
| Overall Length | 2-5/8 in |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 35972 |
| Cut Style | Double Cut |
| Weight | 0.08 lbs |
