
$33.41
Additional information
| Decimal Diameter | 0.3740 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Radius End |
| Tool Diameter (mm) | 9.5 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 27 mm |
| Overall Length | 179 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60475 |
| Cut Style | Double Cut |
| Weight | 0.22 lbs |

$33.41
| Decimal Diameter | 0.3740 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Radius End |
| Tool Diameter (mm) | 9.5 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 27 mm |
| Overall Length | 179 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60475 |
| Cut Style | Double Cut |
| Weight | 0.22 lbs |