
$15.33
Additional information
| Decimal Diameter | 0.3740 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Pointed End |
| Tool Diameter (mm) | 9.5 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 4.7 mm |
| Overall Length | 52 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60551 |
| Cut Style | Double Cut |
| Weight | 0.06 lbs |

$15.33
| Decimal Diameter | 0.3740 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Pointed End |
| Tool Diameter (mm) | 9.5 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 4.7 mm |
| Overall Length | 52 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60551 |
| Cut Style | Double Cut |
| Weight | 0.06 lbs |