
$34.04
Additional information
| Decimal Diameter | 0.7480 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Pointed End |
| Tool Diameter (mm) | 19 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 9 mm |
| Overall Length | 58 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60530 |
| Cut Style | Single Cut |
| Weight | 0.29 lbs |

$34.04
| Decimal Diameter | 0.7480 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Pointed End |
| Tool Diameter (mm) | 19 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 9 mm |
| Overall Length | 58 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60530 |
| Cut Style | Single Cut |
| Weight | 0.29 lbs |