
$59.65
Additional information
| Decimal Diameter | 1.0000 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Pointed End |
| Tool Diameter (mm) | 25.4 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 23 mm |
| Overall Length | 68 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60539 |
| Cut Style | Double Cut |
| Weight | 0.6 lbs |

$59.65
| Decimal Diameter | 1.0000 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Pointed End |
| Tool Diameter (mm) | 25.4 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 23 mm |
| Overall Length | 68 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60539 |
| Cut Style | Double Cut |
| Weight | 0.6 lbs |