
$14.93
Additional information
| Decimal Diameter | 0.2480 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Radius End |
| Tool Diameter (mm) | 6.3 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 10 mm |
| Overall Length | 111 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60279 |
| Cut Style | Single Cut |
| Weight | 0.06 lbs |

$14.93
| Decimal Diameter | 0.2480 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Radius End |
| Tool Diameter (mm) | 6.3 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 10 mm |
| Overall Length | 111 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60279 |
| Cut Style | Single Cut |
| Weight | 0.06 lbs |