
$27.43
Additional information
| Decimal Diameter | 0.3740 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | End Cutting |
| Tool Diameter (mm) | 9.5 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 19 mm |
| Overall Length | 171 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60591 |
| Cut Style | Double Cut |
| Weight | 0.21 lbs |

$27.43
| Decimal Diameter | 0.3740 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | End Cutting |
| Tool Diameter (mm) | 9.5 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 19 mm |
| Overall Length | 171 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60591 |
| Cut Style | Double Cut |
| Weight | 0.21 lbs |