
$64.52
Additional information
| Decimal Diameter | 1.0000 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Plain End |
| Tool Diameter (mm) | 25.4 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 25 mm |
| Overall Length | 68 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60064 |
| Cut Style | Single Cut |
| Weight | 0.6 lbs |

$64.52
| Decimal Diameter | 1.0000 |
|---|---|
| Tool Type & Size No. | Plain End |
| Tool Diameter (mm) | 25.4 mm |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Flute Length | 25 mm |
| Overall Length | 68 mm |
| Shank Type | C |
| Old Part Number | 60064 |
| Cut Style | Single Cut |
| Weight | 0.6 lbs |